توانبخشی عصبی
توانبخشی عصبی

دستگاه توانبخشی راه رفتن ایزی گیت

Easy Gait

ایزی گیت یک سیستم پیشرفته توانبخشی راه رفتن می باشد که با ترکیب تردمیل آنالیز GAIT، سیستم تعلیق وزنی بیمار و نرم افزارهای واقعیت مجازی تمام ویژگیهای مورد نیاز برای توانبخشی راه رفتن و حفظ تعادل را در یک جا جمع نموده است، این دستگاه برای درمان انواع اختلالات نورولوژیکی و یا آسیبهای ارتوپدی که راه رفتن و تعادل فرد را تحت تأثیر قرار می دهد مناسب می باشد.

سیستم تعلیق وزنی

این سیستم در حالت استاتیکی قادر است تا 150kg از وزن بیمار را بلند کرده و در حالت دینامیکی تا حداکثر 90 kg از وزن بیمار را به حالت تعلیق نگه دارد. سیستم کنترل دقیق نیرو باعث میگردد تا همزمان با حمایت قسمتی از وزن بیمار، حرکت مرکز ثقل بیمار به سمت بالا یا پایین نیز به هنگام راه رفتن بطور آزادانه ممکن گردد.

انیمیشن های واقعیت مجازی

توسط این انیمیشنها محیطی مجازی با فیدبک دقیق از فاصله و سرعت راه رفتن برای بیمار نمایش داده می شود.توسط سنسورهای تشخیص حرکت، حرکات بیمار قابل شناسایی بوده و بیمار می تواند خود را به صورت انیمیشن در صفحه نمایشگر مشاهده نماید.بازیهای طراحی شده در این نرم افزار کمک می نماید بیمار همزمان با تمرین راه رفتن، با انجام حرکات دست، اشیاء طراحی شده در بازی را لمس نماید و تمرینات مناسب برای بالانس را نیز انجام دهد. استفاده از محیط واقعیت مجازی باعث به چالش کشیده شدن و مشارکت هر چه بیشتر بیمار و افزایش انگیزه وی میگردد.

 

Easy Gait
مشخصات و ویژگی های

دستگاه توانبخشی راه رفتن ایزی گیت

چرا ایزی گیت ؟

 • آموزش و اصلاح راه رفتن برای بیماران ارتوپدی و انواع اختلالات نورولوژیکی
 • کاربری امن و داده های قابل قابل اعتماد برای ارزیابی
 • شروع زودهنگام درمان با کنترل وزن بیمار از طریق سیستم تعلیق وزنی
 • ایجاد ثبات در بیمار حین تمرین توانبخشی با سیستم تعلیق وزنی و هارنس
 • ایجاد راحتی در بیمار در حین استفاده از هارنس به خاطر نوع طراحی نوآورانه در هارنس دستگاه
 • انجام تمرینات توانبخشی برای افرادی که پیش از این انجام این نوع تمرینات غیر ممکن به نظر می رسید.
 • افزایش انگیزه و مشارکت بیمار د حین تمرین با انیمیشن واقعیت مجازی

دستگاه ایزی گیت مناسب چه افرادی است؟

سکته/ ضربه مغزی

بیماران MS

فلج مغزی ( کودکان cp  )

ناتوانی بعد از عمل جراحی تعویض مفصل زانو و ران

آسیب های ورزشی

بیماران پارکینسون

شرایط نورولوژیکی و ارتوپدی دیگری که باعث ناتوانی در راه رفتن میشوند

اجزای دستگاه :

 • وجود رمپ برای انتقال بیمار با ویلچیر بر روی دستگاه
 • نرده (دستگیره) بلند و قابل تنظیم در ارتفاع برای ایجاد محیط امن برای بیمار در حین توانبخشی
 • دکمه توقف اضطراری
 • چرخش معکوس تسمه تردمیل
 • سیستم کامپیوتری قوی با قابلیت پردازش بالا
 • مانیتور 21 اینچ با رزولوشن بالا
 • پرینتر برای ارائه گزارشات و نتایج
 • قابلیت اضافه شدن اگزواسکلتون بر روی دستگاه EASY GAIT  بر اساس نوع قابلیت مورد انتظار توسط کاربر

 

 انیمیشن واقعیت مجازی :

با استفاده از این انیمیشن، بیمار در حین تمرین در فضای واقعیت مجازی حرکت میکند. با استفاده از این انیمیشن، محیطی مجازی با فیدبک دقیق از فاصله و سرعت راه رفتن برای بیمار قابل شناسایی بوده و بیمار می تواند خود را به صورت انیمیشن در نمایشگری که در روبروی آن قرار داده شده است، مشاهده نماید. این در حالیست که عملکردهای متفاوت بیمار در موقعیت های متفاوتی که به تعادل و ثبات در راه رفتن نیاز دارد، ثبت گردیده و چگونگی کنترل و هماهنگ بودن مهارت های بیمار بررسی و نتایج برای آموزش ارائه میگردند.

 • هر دو توانایی فیزیکی و شناختی در کنار هم در طول دوره آموزش در نظر گرفته می شود و بیمار در حین راه رفتن وظایف ادارکی و ذهنی ساده ای ساده ای را باید به انجام برساند. به همین ترتیب با توجه به همزمانی آموزش از راه تردمیل و ساپورت با سیستم تعلیق وزنی، میزان توجه و زمان عکس العمل بیمار در پاسخ به محرک های واقعیت مجازی به مرور بهبود می یابد.
 • ماژول های مختلف امکان آموزشهای جداگانه و متناسب با هر بیمار را به ما ارائه میدهد.
 • در این دوره آموزشی، سطح دشواری و موانع متفاوت می تواند در طول دوره درمان اضافه گردد. سطح آموزشی جداگانه ای نیز می تواند ایجاد و ذخیزه گردد و به صورت اختیاری ویرایش شود، طوریکه همزمان در هر مرحله درمان سطح دشواری آن با توجه به توانایی های بیمار می تواند تغییر کند.

سیستم تعلیق وزنی

این سیستم در حالت استاتیکی قادر است تا 150kg از وزن بیمار را بلند کرده و در حالت دینامیکی تا حداکثر 90 kg از وزن بیمار را به حالت تعلیق نگه دارد. سیستم کنترل دقیق نیرو باعث میگردد تا همزمان با حمایت قسمتی از وزن بیمار، حرکت مرکز ثقل بیمار به سمت بالا یا پایین نیز به هنگام راه رفتن بطور آزادانه ممکن گردد.

هارنس و سیستم تعلیق وزنی مانع سقوط بیمار در هنگام خستگی و از دست دادن تعادل در حین تمرین شده و با استفاده از سیستم توقف سریع ، تردمیل فوراً به صورت اتوماتیک متوقف میگردد. این ویژگی باعث ایجاد حس امنیت در بیمار شده تا به درستی به انجام تمرینات توانبخشی پرداخته و داده های قابل اعتماد برای تشخیص روند درمان در اختیار درمانگر و فیزیوتراپیست قرار دهد.

از  آنجائیکه برای بسیاری از بیماران در مراحل اولیه درمان، بلند شدن و ایستادن بسیار مشکل می باشد، وجود رمپ برای انتقال بیمار با ویلچیر بر روی دستگاه و نرده (دستگیره) بلند که در کل طول تردمیل گسترش پیدا کرده است. هارنس و سیستم تعلیق وزنی امکان دسترسی امن، راحت و شروع زودهنگام درمان توانبخشی را برای بیماران دارای اختلالات راه رفتن به بهترین نحو ممکن فراهم می نماید و باعث ایجاد لذت در پروسه درمان برای درمانگر و بیمار میگردد.

تیزرها
ویدیوهای معرفی

دستگاه توانبخشی ایزی گیت