کلینیک مغز و اعصاب هلال احمر

کلینیک مغز و اعصاب هلال‌ احمر افتتاح شد

کلینیک مغز و اعصاب هلال احمر با حضور رئیس جمعیت هلال احمر، با بیش از ۲۶ میلیارد ریال و با کمک خیرین راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی امروز در آئین افتتاح کلینیک مغز و اعصاب هلال احمر افزود:

هلال‌احمر از سال ۱۳۰۱ تاکنون همواره در کنار مردم شریف کشور بوده است، حدود ۱۹ ماهی که در هلال‌احمر در حال خدمت هستم، فعالیت‌ها و خدمات خوبی با محوریت خدمت‌رسانی به مردم انجام شده اما بخش برجسته خدمات هلال‌احمر در حوزه داوطلبان بوده که به ما انرژی و توان می‌دهد تا همچنان در کنار مردم باشیم و خدمت کنیم.

همتی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال‌احمر همیشه برای کمک به مردم در شرایط بحرانی آماده بوده است، افزود:

امروز و به خصوص در دوران شیوع ویروس کرونا، بخش فعالیت‌های اجتماعی هلال‌احمر بسیار برجسته شده که علت اصلی آن، حضور خیرین، داوطلبان و همراهان هلال‌احمر است که زمان و مکان نمی‌شناسند و آنچه در توان دارند در خدمت مردم قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: تمام تلاش معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در ۲ سال گذشته این بوده که محل‌های خدمت به هموطنان را به کل کشور و تمام استان‌ها گسترش دهد.

در برخی استان‌ها بعد از ۴۰ سال داروخانه هلال‌احمر مجوز گرفت و راه اندازی شد.

در این مدت، راه‌اندازی مراکز توانبخشی ارتز و پروتز هلال‌احمر هم با تمرکز بر مناطق محروم در دستور کار قرار گرفت.

در کرمان، سیستان و بلوچستان، ایلام و …؛ گیرندگان خدمات هلال‌احمر در محیط، افراد نیازمند و بی‌بضاعت هستند و مراکز توانبخشی جمعیت به کل کشور تسری پیدا کرده است.

 

رشد ۳۰ برابری اعتبارات هلال‌احمر در زمینه کمک هزینه درمان نیازمندان

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین با اشاره به رشد اعتبارات این جمعیت در زمینه تأمین هزینه درمان نیازمندان گفت:

هلال‌احمر در سال ۱۴۰۰ کار بزرگی با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام داد.

امسال اعتبار کمک‌های درمانی و معیشتی به محرومین، ۳۰ برابر رشد کرد و از ۱۰ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

قبلاً بخش‌های حمایتی هلال‌احمر، منحصراً در مراکز استان‌ها بوده و تعداد شعب بسیار محدود بود اما امروز به حدود ۵۰۰ شعبه هلال‌احمر در سراسر کشور رسیده، خودمان سراغ مردم می‌رویم تا خدمات و هزینه‌های درمان رایگان را به نیازمندان ارائه دهیم.

همتی اظهار داشت: حساب دولت‌ها، حساب محدودی است و در چنین شرایطی نیاز داریم تا خیرین و افراد نیک اندیش برای کمک به نیازمندان در کنار هلال‌احمر باشند.

بسیاری از امکانات جمعیت در برهه‌هایی چند ساله، دچار مشکلاتی شده و به‌روزرسانی نیاز دارد.

ما مراکز درمانی‌مان را هر جا که توانستیم گسترش دادیم و هزینه‌هایی را هم برای مراجعه‌کنندگان در نظر گرفتیم که وسایل مورد نیاز برای تأمین ارتز و پروتز را خریداری کنیم تا هزینه و قیمت خدمات ارائه شده برای مردم، ارزان‌تر تمام شود.

وی با تاکید بر اینکه بهترین خیرین و مردمان دنیا را داریم، افزود:

ابتدای شیوع کرونا یک میلیون ماسک به چین فرستادیم و امروز از برادران افغان در مرزها پذیرایی می‌کنیم؛ این ظرفیت مردم ما است که در خدمت و پذیرای مهاجرین و پناهندگان هستند و در زمان نیاز به کمک همنوعان می‌روند.

 

واردات واکسن؛ تکلیف اجتماعی هلال‌احمر

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به واردات واکسن از سوی هلال‌احمر به عنوان اصلی‌ترین ارگان وارد کننده، تاکید کرد:

واردات واکسن به عنوان یک تکلیف اجتماعی به جمعیت هلال‌احمر واگذار شد.

این کار، به شکل گروهی و تیمی و با مدیریت رئیس جمهور و معاون رئیس جمهوری در حال انجام است.

همتی گفت: در شهریورماه، واردات واکسن شتاب بیشتری گرفت، در مهر و آبان هم با واردات حجم بیشتری از واکسن، نیازمند توسعه مراکز تزریق واکسن‌ها هستیم.

هلال‌احمر اعلام آمادگی کرده که تا ۵۰۰ مرکز واکسیناسیون برای هموطنان آماده کند اما این مراکز به امکانات اولیه برای تجهیز و راه‌اندازی و هزینه‌های روزانه برای فعالیت نیاز دارند که با کمک خیرین می‌توانیم در سریع‌ترین زمان ممکن، مراکز را راه‌اندازی کنیم تا دیگر، هموطنی را به دلیل ابتلاء به کرونا از دست ندهیم.

در مراسم افتتاحیه کلینیک مغز و اعصاب هلال‌احمر رئیس، دبیرکل و سایر مسئولان جمعیت هلال‌احمر و همچنین خیرین نیک‌اندیش و همکار با این جمعیت حضور داشتند.

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *