تجهیزات پزشکی و توانبخشی

چگونه تجهیزات پزشکی استوک دست دوم یا کارکرده بخریم؟

نحوه خرید تجهیزات و لوازم پزشکی استوک دست دوم و یا کارکرده به چه صورت است؟


تجهیزات و لوازم پزشکی عموما جز تجهیزات و کالاهای گران قیمت هستند مخصوصا اگر بیمار در حال حاضر مشغول درمان و پرداخت هزینه های درمانی باشد.

به خاطر همین امر بسیاری از بیماران تصمیم به خرید تجهیزات پزشکی کارکرده میگیرند تا هزینه های خود را کاهش دهند.

خرید و فروش تجهیزات پزشکی میتواند یک پلتفرم یا کار سود آور برای شما باشد مخصوصا اگر با هوش باشید و بدانید که چه نوع تجهیزات و لوازم پزشکی را بخرید و یا بفروشید.

اگر تجهیزات شما از کار افتاده است، خیلی راحت میشود قطعات آنها را به عنوان قطعه جانبی و استوک به فروش برسانید.

راه های زیادی برای فروش این قطعات لوازم، وسایل و تجهیزات پزشکی کارکرده و دست دوم به کسانی که به این ها نیاز دارند وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم:

1- خرید تجهیزات و لوازم پزشکی استوک، دست دوم و کارکرده


به صورت آنلاین و اینترنتی فروشندگان تجهیزات پزشکی را پیدا کنید، یا به عبارتی درون سایت هایی که به صورت تخصصی کار خرید و فروش تجهیزات وسایل و لوازم پزشکی را انجام میدهند و به نوعی نیازمندی تخصصی در این زمینه هستند، جستجو کنید.

یکی از این سایت های تخصصی نیازمندی، وب سایت آیمدوال (imedwall) است که نیازهای جامعه تخصصی تجهیزات و لوازم پزشکی را دور هم گرد آورده است و همانطور که از اسمش پیداست دیوار تجهیزات پزشکی در ایران محسوب میشود.

برای خرید تجهیزات و لوازم پزشکی کارکرده یک سایت تخصصی نیازمندی و آگهی در این زمینه را در مروگر خود باز کنید و دستگاه یا وسیله مورد نیاز را در آن جستجو کنید و بعد از یافتن وسیله به شخص فروشنده پیام دهید.

اگر فروشنده ای به سرعت پاسخ شما را نداد نا امید نشوید ممکن است در ادامه به شما پاسخ دهد.

سایت های زیادی برای خرید و فروش تجهیزات و لوازم پزشکی نو استوک و دست دوم وجود دارند، ولی از آنجاییکه تجهیزات پزشکی با جان آنسان در تعامل و ارتباط است، توصیه بر این است که برای خرید درون سایت هایی که تخصصی این کار هستند جستجو کنید چرا که در سایت های تخصصی نیازمندی جایگاه هایی برای ویژگی های تخصصی محصول پزشکی متناسب با آن کالا در نظر گرفته شده است و شما به راحتی میتوانید ویژگی ها و گواهینامه هایی که آن محصول دارد را مشاهده کنید.

پس تا اینجا به این صورت شد که شما یکی از این سایت ها را باز میکنید و در درون آن دستگاه پزشکی یا تجهیزات پزشکی مورد نیاز خود را سرچ می کنید تا آگهی های مرتبط با تجهیز مورد نیازتان ظاهر شود.

برای مثال مانیتور ، دفیبریلاتور یا الکتروشوک ، تجهیزات تصویربرداری یا ویلچر دست دوم ، واکر ، تجهیزات مربوط به بخش ارتوپدی و غیره را در آیمدوال باز میکنید.

2- تخفیف های شرکت های تجهیزات پزشکی را دنبال کنید.


شرکت های تجهیزات پزشکی برای دستگاه ها و تجهیزات دست دوم ، استوک ، کارکرده و یا از رده افتاده تخفیف های قابل توجهی در نظر میگیرند.

3- تجهیزات پزشکی که در مراکز درمانی برای فروش گذاشته شده اند را جستجو کنید.


اگر مرکز درمانی نزدیک محل کار یا سکونت شما وجود دارد میتوانید به آنجا سر بزنید تا از وجود دستگاه های بلا استفاده و یا از رده خارج شده که بیمارستان یا مرکز درمانی از آن استفاده نمیکند و برای فروش گذاشته اند مطلع شوید.

برای این کار میتواندی به بخش مهندسی پزشکی بیمارستان یا تدارکات مرکز درمانی مراجعه کنید.

معمولا میتوانید تجهیزات پزشکی کارکرده و دست دوم را با قیمت خیلی مناسب از طریق همین مراکز درمانی پیدا کنید، دستگاه ها و لوازمی که بیمارستان از آنها استفاده نمیکند و یا آنها را با تجهیزات پزشکی پیشرفته تری جایگزین کرده اند.

برخی از مراکز درمانی از طریق آگهی هایی که در نیازمندی های تخصصی تجهیزات و لوازم پزشکی آیمدوال درج میکنند، این تجهیزات و لوازم پزشکی دست دوم خود را بفروش می رسانند.

از طریق این سایت های نیازمندی نظیر آیمدوال میتوانید این مراکز درمانی و تجهیزات آنها را جستجو و پیدا کنید.

4- با کسانی که در حوزه درمان و پزشکی مشغول به فعالیت هستند مشورت کنید.


این افراد میتوانند شامل پزشکان، پرستاران و دکتر خانوادگی و هرکسی که در حوزه درمان فعالیت دارد باشند.

از آنها در مورد خرید تجهیزات و لوازم پزشکی استوک دست دوم و کارکرده مشورت بگیرید.

شما میتوانید از آنها سوال کنید تا اگر تجهیزات و لوازم پزشکی استوک دست دوم و کارکرده ای دارند و از آنها استفاده نمی کنند آن را بفروش بگذارند و شما آن را بخرید.

با این کار حتی اگر آنها نتوانند کمکی به شما بکنند میتوانند شما را به مراکز درمانی و افراد دیگر که در این زمینه فعال هستند لینک و ارتباط دهند تا شما کالای پزشکی خود را تهیه و خرید کنید.

سعی نمایید مشخصات و جزییات کاملی از دستگاه پزشکی یا کالای پزشکی و یا لوازم پزشکی که میخواهید خریداری کنید داشته باشید، تا در هنگام صحبت با این افراد و مشورت گرفتن از آنها دستگاه و کالای مورد نظر خود را با همان مشخصات پیدا کنید.

برای مثال اگر شما دنبال یک مدل خاص از ویلچر کارکرده و دست دوم هستید باید جزییات کاملی را برای شخص یا مرکز درمانی بیان کنید تا ایشان ببینند که کالای مورد نظر شما را برای فروش دارند یا نه .

5- از سالم بودن دستگاه و در شرایط مناسب بودن آن قبل از خرید اطمینان حاصل کنید.


وقتی که درون یک سایت آگهی تخصصی تجهیزات و لوازم پزشکی نظیر آیمدوال به دنبال لوازم و کالای پزشکی نو دست دوم استوک و کارکرده مورد نظر خود میگردید اطمینان حاصل کنید که دستگاه در شرایط خوبی نگهداری شده باشد.

برای این منظور میتوانید به تصاویر آگهی مراجعه کنید، در درون تصاویر به دنبال ضربه و هرچیزی که نشانه هایی از ضربه و خراش به دستگاه باشد بگردید.

اگر فروشنده تصاویر دستگاه و کالای پزشکی مورد نظر را در درون آگهی قرار نداده و از ارسال تصویر کالا خودداری میکند در خرید خود تامل کنید.

همواره به صورت حضوری خرید خود را انجام دهید و از پرداخت مبلغ قبل از مشاهده و تحویل وسیله پزشکی خود داری کنید و به قوانین سایت و توصیه های پلیس برای جلوگیری از کلاهبرداری اینترنتی مراجعه کنید.

منبع: وب سایت آیمدوال

 

دیدگاه ها بسته شده اند.