کلینیک توانبخشی

نخستین کلینیک ویژه اختلالات عصب و صورت در کشور راه‌اندازی شد

به منظور تسهیل دسترسی، کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت بیماران، کلینیک ویژه اختلالات عصب و صورت برای نخستین بار در کشور، در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) راه اندازی شد.

اولین کلینیک ویژه اختلالات عصب و صورت در کشور به منظور تسهیل دسترسی، کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت بیماران، با کار تیمی متخصصان گوش و حلق و بینی، روان پزشکی، مغز و اعصاب، پلاستیک، چشم، فیزیوتراپی و طب فیزیکی؛ امروز در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) راه اندازی شد.

دکتر احمد دانشی، مدیر گروه گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی ایران در این مراسم گفت:

در این کلینیک درمان بیماران با ناهنجاری‌های مادرزادی فک و صورت، شکستگی و تومورها و کیست‌های فک و صورت و عصب و صورت، به صورت متمرکز و تیمی انجام می‌شود؛

دسترسی آسان بیماران به تخصص‌های مورد نیاز، افزایش اعتماد به کیفیت خدمات ارائه شده و صرفه جویی در وقت و هزینه بیماران از مزایای این کلینیک است.

در ادامه جمعی از پزشکان متخصص این مرکز، به تشریح مزایای راه اندازی این کلینیک پرداختند.

شباهنگ محمدی، متخصص گوش و حلق و بینی با اشاره به طولانی بودن روند درمان در برخی بیماری‌ها از جمله سرطان گردن و بیماری های خود ایمنی، افتتاح این کلینیک را گامی موثر در کم شدن زمان درمان و افزایش سرعت بازتوانی بیماران دانست.

علی محمد اصغری متخصص گوش و حلق و بینی گفت:

درمان عصب صورت کاری پیچیده و نیازمند یک تیم پزشکی است که همکاری در این کلینیک موجب افزایش کیفیت و درمان سریعتر بیماران می‌شود.


بهداشت و درمان , دانشگاه علوم پزشکی ایران ,

دکتر امامی خواه، متخصص مغز و اعصاب نیز با تبیین انواع بیماری های عصب صورت، مانند سکته مغزی، ام اس و فلج عصب صورت تصریح کرد:

تشخیص و درمان این بیماری ها نیازمند متخصصان فیزیوتراپی، جراحی پلاستیک و متخصص گوش و حلق وبینی است که در این کلینیک به صورت تیمی کارهای تشخیص را به صورت منسجم انجام می دهند.


صالح محبی، متخصص گوش و حلق و بینی تاکید کرد:

درمان بیماری‌هایی که نیازمند مشورت و همکاری چند رشته مختلف تخصصی هستند باید به صورت تیمی انجام شود که راه اندازی این کلینیک نقش بسزایی در کاهش طول درمان و افزایش کیفیت خدمات و رضایت بیماران دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه ها بسته شده اند.