تجهیزات پزشکی

تولید ۲۳۴ محصول در حوزه تجهیزات پزشکی توسط دانش بنیان ها

معاونت علمی اعلام کرد تاکنون ۲۳۴ محصول در حوزه وسایل و تجهیزات پزشکی حمایت شدند تا به تولید برسند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، ضرورت حمایت از تولید محصولات ایران‌ساخت در برخی عرصه‌های فناورانه و صنایع راهبردی بیشتر نمایان است. حوزه‌هایی که بیشترین میزان واردات را دارند و ارز زیادی از کشور خارج می‌کنند.

یکی از این عرصه‌های فناورانه به حوزه تجهیزات پزشکی و وسایل کاربردی در نظام بهداشت و درمان مربوط می شود. عرصه ای که با تولید ۲۳۴ محصول دانش‌بنیان در مسیر توسعه یافتگی قرار گرفته است.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تا امروز ۲۳۴ محصول ایران‌ساخت در حوزه وسایل و ملزومات پزشکی تولید و ثبت شده و در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.

محصولاتی چون «پمپ سرنگی دوگانه فوق دقیق»، «پانسمان‌های نوین زخم»، «بندآورنده‌های خونریزی و محلول‌های ضدعفونی کننده بر پایه نانو نقره»، «سیمیلاتور و تجهیزات مرتبط»، «طراحی، ساخت و توزیع دستگاه‌های پزشکی نوآورانه در زمینه چشم پزشکی»، «ﯾﺨﭽﺎل ﻓﺮﯾﺰر ﻧﮕﻬﺪاری دارو و ﻣﻮاد آزﻣﺎﯾﺸﮕﺎﻫﯽ»، «خدمات مهندسی پزشکی و مهندسی برق الکترونیک و مهندسی مکانیک و تولید تجهیزات پزشکی»، «طراحی، ساخت، تولید، توسعه، بهبود و ارائه خدمات ادوات، تجهیزات و سامانه های اندازه گیری متغیرهای محیطی و ابزار دقیق» و غیره که به بازار داخلی متصل شده و به درمان بیماران کمک کرده‌اند.

این ملزومات پزشکی بهترین گزینه برای دور زدن تحریم‌های پزشکی هستند. با تقویت و حمایت از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان می توان به ناکارآمدی و بی‌نتیجه کردن تحریم‌ها دست یابیم.

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *