تجهیزات پزشکی

توسعه ۵ حوزه فناورانه تجهیزات پزشکی با فعالیت شرکت‌های دانش بنیان

۲۴۱ مجموعه دانش بنیان و خلاق، تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، مواد آزمایشگاهی، تجهیزات بیمارستانی و کالیبراسیون را به تولید می رسانند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی از جمله حوزه‌های فناورانه‌ای است که با تلاش شرکت های دانش بنیان در کشور؛ بازار واردات آنها از رونق افتاده است.

محصولات حیاتی که جزء اقلام تحریمی هستند و نبود آنها با جان و سلامتی مردم بازی می کند. به همین دلیل ایجاد بازار داخلی برای آنها یک ضرورت ملی و راهبردی است.

همین اهمیت باعث شد که با شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور، دانش بنیان‌های توانمند و دارای تخصص دانشی به حوزه وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی ورود و برای تامین نیازهای کشور تلاش کنند.

این تلاش ها در حال حاضر منجر به شکل گیری ۲۴۱ مجموعه دانش بنیان و خلاق در این حوزه شد تا فناوری های ۵ حوزه «تجهیزات و ملزومات پزشکی»، «تجهیزات، مواد و ملزومات دندانپزشکی»، «تجهیزات و مواد آزمایشگاه طبی»، «تجهیزات بیمارستانی» و «تجهیزات پیشرفته آزمون کالیبراسیون ملزومات پزشکی» در کشور توسعه یابد.

طراحی و تولید سمعک، تولید محصولات آزمایشگاهی سلولی و مولکولی، دستگاه های پزشکی در زمینه الکتروکاردیوگراف، فناوری های هوشمند توانبخشی، طراحی و تولید تجهیزات ارتوپدی ، پروتزهای مفصل زانو ،پیچ ستون فقرات، دستگاه نمونه بردار سیگنال های مغزی و عصبی ۸ کانال هم از جمله محصولاتی است که در این حوزه تولید شده است.

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *