نمایشگاه فناوری تجهیزات پزشکی

تسهیل اخذ مجوز دانش بنیان ها از سازمان تجهیزات پزشکی

تفاهم نامه پارک فناوری پردیس و اداره کل تجهیزات پزشکی در راستای ایجاد آزمایشگاه‌های مورد نیاز شرکتهای دانش بنیان و تسهیل اخذ مجوز از سازمان تجهیزات پزشکی منعقد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حاشیه دهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس ۲۰۲۱، تفاهم نامه ای بین پارک فناوری پردیس و اداره کل تجهیزات پزشکی با حضور دکتر شانه ساز معاون وزارت بهداشت و منعقد شد.

این تفاهم نامه با هدف افزایش کارایی شرکت های دانش بنیان میان مدیران پارک فناوری پردیس و مدیر کل تجهیزات پزشکی به امضا رسید.

یکی از موضوعات دیگر این تفاهم نامه، بحث آموزش شرکت ها بود که بتوانند با کمترین مشکل مدارک و مستندات را تدوین کنند که مجوزهای مد نظر را با کمترین مشکل دریافت کنند.

در این تفاهم نامه به بحث ممیزی ارزیابی شرکت ها اشاره شده که به عنوان کارگزار اداره کل تجهیزات پزشکی بتوانند ایفای نقش کنند.

این شرکت ها حتما باید بر اساس استاندارها و الزامات اداره کل تجهیزات انتخاب شده، آموزش داده شوند و در نهایت بر عملکرد آنها نظارت کافی صورت بگیرد که خدماتشان را به شرکت های خصوصی تولیدکننده تجهیزات پزشکی ارائه بدهند.

از دیگر محورهای تفاهم نامه، ساخت آزمایشگاه های تخصصی مورد نیاز کشور است.

پارک فناوری پردیس در تفاهم نامه متعهد است که از طریق بخش خصوصی، آزمایشگاه های مناسبی را در پارک فناوری پردیس ایجاد کند که علاوه بر شرکت های داخل پارک به شرکت های دیگری که نیازمند این خدمات هستند ارائه خدمت کند.

اداره کل تجهیزات پزشکی نیز پذیرفت که مجوزهای لازم برای تاسیس و ایجاد آزمایشگاه ها را صادر کند تا بعضی از خدمات آزمایشگاه هایی که بعضا به راحتی به شرکت ها ارائه نمی شود، با ایجاد آزمایشگاه های تخصصی در پارک توسط شرکت های خصوصی، ارائه بشود.

اداره کل تجهیزات پزشکی نیز در تفاهم نامه متعهد است که درخواست اخذ مجوز شرکتهای دانش بنیان را تسهیل کند.

طراحان طبی متین
تولید کننده انواع تجهیزات توانبخشی، تجهیزات فیزیوتراپی، تجهیزات هیدروتراپی، تجهیزات پزشکی، ورزشی و… پیشرفته

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *