تردمیل آبی

تردمیل آبی و مزایای آن

تردمیل آبی
کسی که دچار درد زانو یا هر گونه مشکل مفصلی است بهتر ست از انجام فعالیت هایی مانند دویدن اجتناب کند. به همین دلیل پیاده روی با هدف حفظ تناسب اندام برای این افراد سخت خواهد بود، اما اگر این فعالیت ها در داخل آب انجام شود، فشار وارد شده به مفاصل کمتر شده و راه رفتن در آب بدون مشکل خواهد بود.

افراد در داخل آب تنها 20 درصد وزن خود را دارند، به همین دلیل انجام فعالیت ها در آب راحت تر خواهد بود، همچنین به دلیل مقاومت آّب، ورزش کردن در آب به تقویت عضلات کمک می کند. تردمیل آبی دستگاهی است که انجام برخی فعالیت ها و ورزش ها را در آب ممکن می سازد. با کمک این دستگاه به راحتی می توانید در داخل آب با سرعت دلخواه راه بروید یا بدوید.

تردمیل آبی شبیه به وان حمام است که در ابعاد بزرگتر ساخته شده است، با این تفاوت که دیواره های تردمیل آبی شفاف و بلندتر است. به علاوه در کف این دستگاه یک سطح محرک وجود دارد. دیواره های بلند تردمیل آبی به این خاطر است که سطح آب تا بتوان آن را بالاتر از قفسه سینه فرد پر آب کرد.

چرا تردمیل آبی جز تجهیزات پزشکی محصوب میشود؟

همچنین در داخل دستگاه مانیتورهایی وجود دارد که وضعیت فرد، داده ها و اعدادی را نشان می دهند. این مانیتورها در تردمیل معمولی نیز مشاهده می شوند، با این تفاوت که داده ها و مانیتورهای تردمیل آبی کمی پیچیده تر و پیشرفته تر هستند. در حقیقت تردمیل آبی بیش از یک دستگاه تناسب اندام محسوب می شود و بهتر است این دستگاه را از تجهیزات پزشکی در نظر بگیریم.

تردیمل آبی استرس ها را کاهش داده و همچنین به انجام ورزش به شکل بهتر کمک می کند. راه رفتن یا دویدن در تردمیل آبی ز بروز آسیب ها و کوفتگی های مسیر پیشگیری می کند.
با این دستگاه انجام تمرین های قلبی و عروقی و تمرین های مقاومتی، بدون خطر ناشی از جاذبه و سنگینی وزن بر روی مفاصل امکان پذیر می شود. به علاوه انجام برخی تمرینات در داخل آب از طریق کاهش دمای بدن، کالری بیشتری می سوزاند، بدن را وادار به بالا بردن دما کرده و به نوبه خود انرژی تولید می کند. این روش به بدن کمک می کند که پس از اتمام تمرین سریعتر خنک شود.

برای کسانی که نمی توانند شنا کنند و یا دسترسی به استخر کم عمق ندارند، تردمیل آبی یک روش بی خطر برای تمرین کردن ارائه می دهد و دارای مزیت های شنا و پیاده روی است.

تردمیل آبی استاندارد را می توان تا سرعت 4 کیلومتر بر ساعت تنظیم کرد. این سرعت کم به نظر می رسد، اما به یاد داشته باشید که این حرکت را در داخل آب و همراه با فشار آب انجام می دهید.
انجام تمرین در داخل تردمیل آبی به تقویت عضلات، تاندون ها، رباط ها و مفاصل، به ویژه پس از جراحی یا جراحت کمک می کند. شناور بودن در داخل آب فشار زیادی را از روی عضلات برمی دارد. به علاوه نوع و چگونگی حرکت پاها از دیواره شیشه ای دستگاه قابل مشاهده است.

از مزایای دیگر تردمیل آبی استفاده ساده آن برای افرادی ست که اضافه وزن بالایی دارند این اشخاص به دلیل وزن زیاد نمی توانند پیاده روی کنند زیرا این اضافه وزن به زانوها و مفاصلشان صدمه میزند.اما استفاده از تردمیل آبی برای این افراد به دلیل اینکه وزن بدن آنها را کمتر از میزان واقعی نشان می دهد به بدن آسیب نمیرساند از سوی دیگر قدرت رانش موجود در آب تکیه گاه بدن است. 

درعین حال به دلیل تراکم آب نسبت به خشکی پیاده روی در آن نیاز به صرف نیروی بیشتری برای بدن می باشد که همین افزایش انرژی مصرفی کالری سوزی بدن را بالا می برد.بنابراین با استفاده از این وسیله ورزشی افراد چاق می توانند بدون آسیب موفق به کاهش وزن زیاد در مدت کوتاهی شوند.

همانطور که می دانید در آب میزان جاذبه تا حد زیادی کاهش می یابد و به این ترتیب شما می توانید حرکات کششی را که در خشکی قادر به انجام آن نیستید در داخل آب و به سادگی انجام دهید و انجام این تمرینات برای بدن شما بسیار مفید می باشد.

از مزیت های دیگر ورزش تردمیل آبی این است که فشار و جریان آب در زمان ورزش مانند یک ماساژ مفید برای مفاصل، استخوانها و سایر اندامها می باشد.که این امر سبب آرامش و رفع احساس درد و کوفتگی در بدن می شود

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده ویدیو ها به صفحه تردمیل آبی آکوامیل (لینک ذیل) مراجعه فرمائید.

https://matbionics.com/hydrotherapy/

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *