تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی

دسترسی به تجهیزات پزشکی با کیفیت خوب، مقرون به صرفه و مناسب برای پیشبرد اهداف بهداشت جهانی، رسیدگی به موارد اضطراری پزشکی و ارتقا جمعیت سالم ضروری است.

بدون تجهیزات پزشکی، اقدامات پزشکی رایج – از بانداژ مچ پا، تا تشخیص HIV / AIDS ، هرگونه پیوند یا مداخله جراحی – امکان پذیر نیست.

دستگاه های پزشکی در زمینه های مختلف استفاده می شوند، به عنوان مثال توسط افراد در خانه، توسط کارکنان پیراپزشکی و پزشکان در کلینیک های از راه دور ، توسط پزشکان بینایی و پزشکان و متخصصان مراقبت های سلامتی در مراکز پیشرفته پزشکی، برای پیشگیری و غربالگری و مراقبت های تسکینی .

از چنین فناوری های پزشکی برای تشخیص بیماری ، نظارت بر درمان ، کمک به افراد معلول و مداخله و درمان بیماری های حاد و مزمن استفاده می شود.

امروزه تخمین زده می شود که 2 میلیون دستگاه مختلف پزشکی در بازار جهانی وجود دارد که در بیش از 7000 گروه دستگاه های عمومی دسته بندی می شوند.

تجهیزات پزشکی می تواند هر وسیله ، دستگاه ، تجهیزات، آلت ، ابزار و… معرف برای استفاده در شرایط آزمایشگاهی ، نرم افزار ، مواد یا سایر موارد مشابه یا مرتبط باشد که به تنهایی یا به صورت ترکیبی برای یک هدف پزشکی توسط سازنده مورد استفاده قرار می گیرد.

 

منبع : سازمان بهداشت جهانی

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *