تجهیزات فیزیوتراپی و تجهیزات توانبخشی

تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی و کاربرد آنها

انواع مختلفی تجهیزات فیزیوتراپی که شامل تجهیزات کاردرمانی، تجهیزات ورزشی، تجهیزات توانبخشی هم میشود، وجود دارد.

این دستگاه ها و تجهیزات توانبخشی و فیزیوتراپی برای کمک به انجام کارهای روزمره استفاده می شود.

تجهیزات فیزیوتراپی همچنین ممکن است شامل دستگاه های ورزشی مانند دوچرخه و تردمیل باشد. وزنه های دستی یکی دیگر از تجهیزات فیزیوتراپی است که در شرایط مختلف استفاده می شود.

در برخی جلسات فیزیوتراپی، بیمار ممکن است از بخشی از تجهیزات فیزیوتراپی استفاده کند که به ارگونومتر بالاتنه (UBE) معروف است. یک نوع دستگاه رکاب زدن است که از نظر ظاهری شبیه دوچرخه ثابت است.

از پدال ها برای تقویت یا توانبخشی بازوها، شانه ها و قسمت بالا تنه استفاده می شود نه برای پاها.

این دستگاه برای بیماران مبتلا به آسیب روتاتور کاف و آسیب مچ دست مفید می باشد. علاوه بر این، یک دستگاه پدال تاشو قابل حمل بوده و فضای زیادی را اشغال نمیکند.

توپ های بالانس و حلقه های ورزشی انواع تجهیزات فیزیوتراپی هستند که ممکن است بر پشت، ستون فقرات، پاها، شانه ها یا بازوها متمرکز شوند.

یک صندلی توپ تعادل ارگونومیک ممکن است هنگام انجام تمرینات ویژه از فشار عضلات پشت جلوگیری کند. این صندلی همچنین در حین ورزش با توپ تعادل، ستون فقرات را در حالت مناسب نگه می دارد.

مینی ترامپولین قابل حمل یکی دیگر از تجهیزات فیزیوتراپی است که ممکن است در جلسات درمانی مورد استفاده قرار گیرد. این وسیله می تواند با تقویت ماهیچه ها به بیماران مبتلا به آسیب پا کمک کند.

مینی ترامپولین ها به عنوان تجهیزات درمانی مورد استفاده قرار می گیرند، معمولاً دارای شیب های قابل تنظیم هستند.

برای جلسات آب درمانی، ممکن است از دمبل یا وزنه های آبی استفاده شود. این وزنه های دستی ممکن است بخشی از جلسات درمانی باشد که به عنوان برنامه های فیزیوتراپی تجویز شده است. اکثر آنها از نوع پلاستیکی مقاوم ساخته شده اند.

همچنین از تردمیل آبی برای توانبخشی و فیزیوتراپی در اکثر مراکز درمانی و پزشکی استفاده میگردد.

چکمه های آبی نیز ممکن است در آب درمانی و هیدروتراپی استفاده شوند. این چکمه ها به تمرینات پایین تنه که به منظور تقویت عضلات است کمک می کند.

از کف فوم لاستیکی برای تولید آنها استفاده شده، همچنین برای ورزشکاران و به عنوان توانبخشی برای بیماران مبتلا به آسیب پا یا مچ پا استفاده می شود. دستکش و کمربندهای آبی از دیگر قطعات تجهیزات فیزیوتراپی هستند در آب درمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

برای مراقبت های ارتوپدی و ورزشی انواع مختلفی از تجهیزات و لوازم وجود دارد که می توانند عملکرد ورزشی شما را افزایش دهند یا فقط عملکرد جسمانی شما را بهبود بخشند.

به عنوان مثال استفاده از زانوبند می تواند به فعالیتها (مانند ورزش یا پیاده روی) بدون درد کمک کند و خطر آسیب دیدگی شما را کاهش دهد.

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *