تجهیزات پزشکی

امکان راه اندازی خط تولید تجهیزات پزشکی ایرانی در پاکستان

نائب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: ایران می تواند با صادرات دانش فنی و قطعات مصرفی، تجهیزات پزشکی ایرانی را به پاکستان صادر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا کمپانی نایب رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان  امروز در مجموعه رویدادهای یکشنبه های صادراتی و نشست آنلاین با تجار پاکستانی که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت آنلاین برگزار شد، گفت:

این اتحادیه صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی های تک را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه صادرات این تجهیزات به سه طریق انجام می شود، افزود:

تولیدات محصولات ایرانی در کشور و صادرات به سایر کشورها، تولید در ایران و صادرات با سایر برندهای اروپایی و صادرات به کشورهای مختلف، صادرات دانش فنی و قطعات مورد نیاز از ایران به منظور راه اندازی خط تولید در آن کشور، از روش های صادرات این تجهیزات به شمار می روند.

کمپانی با بیان اینکه هر یک از دستاوردهای حوزه تجهیزات پزشکی که صادر می شوند مجوز صادرات و CE دارند، عنوان کرد:

تقریبا ۶۰ درصد صادرات وسایل پزشکی توسط شرکتهای اتحادیه تجهیزات پزشکی انجام می گیرد و این شرکتها هشتاد درصد از سهم بازار صادراتی را به خود اختصاص داده اند.

نایب رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی در خصوص همکاری با پاکستان تاکید کرد:

ما می توانیم از طریق فروش دانش فنی و قطعات مورد نیاز تجهیزات پزشکی روش سوم صادراتی را در قالب همکاری با پاکستان در پیش بگیریم.

به گفته کمپانی، این کشور می تواند فضای کاری، سرمایه گذار و نیروی انسانی را در اختیار شریک و تولید کننده ایرانی قرار دهد.

نائب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی گفت:

در حال حاضر ایران در ۶ کشور چک، بلاروس، ترکیه، عراق، مالزی و سوئد خط تولید تجهیزات پزشکی را راه اندازی کرده و سالهاست که محصول ایرانی را با همکاری این کشورها به تولید می رساند.

وی ادامه داد: اکنون از طریق یکی از کشورها صادرات به پاکستان انجام می گیرد اما ما می توانیم از طریق تهاتر بدون نیاز به نقل و انتقالات مالی با این کشور همکاری داشته باشیم.

کمپانی اضافه کرد: بنابراین لازم است برای پیش بردن اهداف و همکاری دو طرف، برنامه ای با حضور تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی ایرانی و سرمایه گذاران پاکستانی انجام بگیرد.

وی در خصوص کیفیت و قیمت تجهیزات پزشکی ایرانی گفت:

عمدتا این تجهیزات از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردارند. امیدواریم که روابط خوبی بین دو کشور ایران و پاکستان انجام بگیرد.

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *