توانبخشی راه رفتن و گام بردار

آموزش و توانبخشی راه رفتن (گام بردار)

بیمارانی که از سکته مغزی ، شکستگی پاها، مفصل زانو ، آسیب های مفصلی یا … رنج برده اند، همگی می توانند از آموزش های راه رفتن فیزیوتراپ خود برای توانبخشی بهره مند شوند.

یکی از مهمترین خدماتی که فیزیوتراپ می تواند به بیمار ارائه دهد، آموزش راه رفتن یا همان گام برداری است. از آموزش راه رفتن می توان برای بیمارانی استفاده کرد که از انواع آسیب ها رنج می برند.

اگر در شرایط جسمانی هستید که برای ایستادن یا راه رفتن مناسب نیاز به کمک دارید، تمرین راه رفتن چیزی است که باید در نظر بگیرید. هدف اصلی آموزش راه رفتن جلوگیری از افتادن بیمار است.

با کاهش احتمال افتادن در بیماران، احتمال آسیب بیشتر نیز کاهش می یابد. درمانگران فیزیوتراپی آموزش گام برداری را به بیمارانی توصیه می کنند که توانایی راه رفتن آنها مشکل دار است.

همچنین اگر در معرض بی حرکتی قرار دارید، آموزش راه رفتن به شما توصیه می شود. فیزیوتراپیست به جای اینکه بی حرکت نباشید، به شما کمک می کند راه رفتن را دوباره بیاموزید تا دوباره از نظر فیزیکی فعال شوید.

تمرین گام برداری با تقویت ماهیچه ها و مفاصل و تمرین مجدد پاها برای حرکت مکرر انجام می شود. با بازآموزی پاها برای یک حرکت تکراری ، مانند راه رفتن ، شروع به توسعه حافظه ماهیچه ای می کنید.

همچنین متوجه استقامت بیشتر، تعادل بهتر و وضعیت بهتر بدن خواهید شد. همه این موارد به شما کمک می کند تا بهتر راه بروید و خطر زمین خوردن را کاهش دهید.

آموزش گام برداری همچنین به شما در کاهش خطر بیماری های دیگر مانند بیماری های قلبی و پوکی استخوان کمک می کند.


اگر در موقعیتی هستید که نیاز به آموزش راه رفتن دارید، فیزیوتراپ های شما فعالیت های متفاوتی را برای کمک به شما در بهبود سلامتی انجام می دهند.

فعالیت های شما ممکن است شامل سیستم ها و دستگاهای توانبخشی راه رفتن باشد که به شما کمک می کند با خیال راحت راه بروید مثل دستگاه توانبخشی راه رفتن پایین تنه ایزی گیت ساخت شرکت طراحان طبی متین.

این دستگاه ها ممکن است دارای سیستم ساپورت وزنی در روی تردمیل باشد تا زمین نخورید. شما همچنین تمریناتی را انجام می دهید که شامل راه رفتن روی اجسامی است که روی زمین هستند، ایستادن و بلند کردن پا.

تمریناتی که انجام می دهید و مدت زمانی که آنها را انجام می دهید بستگی به شرایط جسمانی هر فرد دارد.

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *